O naszej firmie

Duis non volutpat ex, ac pellentesque lectus. Ut semper ante sit amet tellus ullamcorper, a tincidunt velit tempus. Donec efficitur elementum nisi vel gravida. Aenean id sem rutrum.

Misja i wizja firmy
Misja

Być we współpracy z naszymi partnerami, solidnym i godnym zaufania producentem na światowym rynku tekstylnym. Traktować ochronę środowiska oraz efektywność energetyczną jako ważny priorytet na wszystkich naszych rynkach.

Wizja

Być najlepszym europejskim producentem tekstyliów domowych poprzez stworzenie elastycznej organizacji ukierunkowanej na ciągłe uczenie się oraz innowacje. Wendre – Smart about sleeping.

Wyznawane przez nas wartości:
Koncentrujemy się na potrzebach klienta

Tworząc produkt patrzymy na niego z perspektywy przyszłych użytkowników i przygotowujemy go zgodnie z ich oczekiwaniami. Dostosowujemy produkty do potrzeb użytkowników.

Motywujemy naszych pracowników

Na bieżąco dzielimy się informacjami, zapewniamy możliwie najlepsze warunki pracy, tworzymy środowisko, w którym pracownicy czują się zmotywowani. Kształcimy i szkolimy naszych pracowników.

Rzucamy wyzwania naszym partnerom

Poszukujemy innowacji i bardzo je cenimy. Poważnie podchodzimy do kwestii wywiązywania się z umów. Cenimy długotrwałe relacje oparte na lojalności, jak również stawiamy na technologie przyjazne środowisku.

Dbamy o środowisko

Produkujemy minimalne ilości odpadów oraz wykorzystujemy zrównoważone technologie. Gromadzimy, sortujemy oraz postępujemy z odpadami produkcyjnymi zgodnie ze ścisłymi wymaganiami.

Szanujemy pracowników

Działamy w zgodzie z kodeksem ETI. Nie utrudniamy tworzenia związków zawodowych. Pracownicy mają prawo podejmować decyzje dotyczące ich zatrudnienia. Nigdy nie zatrudniamy dzieci i nie stosujemy pracy przymusowej.

Jesteśmy prospołeczni

Wspieramy lokalną społeczność. Chronimy środowisko i dbamy o nie, współpracujemy z instytucjami kultury i edukacji oraz wspieramy słabszych członków społeczeństwa.

1.2 mln Tyle wyprodukowaliśmy kołder w 2021 roku
200+ Tylu ludzi buduje sukces Wendre w Polsce!
2.5 mln Tyle wyprodukowaliśmy poduszek w 2021 roku
Dbamy o Klientów

Marka Wendre doskonale zna potrzeby swoich Klientów i chętnie wychodzi im naprzeciw. Jako wiodący producent poduszek i kołder na rynku europejskim dostarczamy naszym odbiorcom doskonałej jakości produkty w atrakcyjnej cenie.

Stawiamy na jakość

Kołdry i poduszki sygnowane marką Wendre powstają w oparciu o najnowsze technologie, dzięki czemu są kwintesencją najlepszej jakości i niezawodności.

Kierujemy się ambicją

Być najlepszym europejskim producentem tekstyliów domowych poprzez stworzenie elastycznej organizacji ukierunkowanej na ciągłe uczenie się oraz innowacje. Wendre – Smart about sleeping

Zrównoważona technologia

Wendre ma świadomość, że sukces zbudowany na wzroście konsumpcji ma swoją cenę. Dlatego zastanawiamy się, czy każda nowa inwestycja jest przyjazna dla środowiska? Tylko pozytywna odpowiedź pozwala nam na dalsze działanie.

Dobrym przykładem było otwarcie nowej fabryki w Pärnu, w Estonii w 2005 roku. Została ona zbudowana zgodnie z wymaganiami systemu zarządzania środowiskiem opartego na normie ISO 14001 oraz na standardach jakościowych.

Zainwestowaliśmy w rozwiązania pozwalające zaoszczędzić energię zużywaną do ogrzewania fabryki, a nabywając urządzenia kierowaliśmy się ich niskim poborem mocy. Inteligentne systemy grzewcze i oświetleniowe minimalizują zużycie energii. Zaczęliśmy monitoring głównych źródeł poboru mocy, aby opracowywać optymalne cykle pracy.

Certyfikaty
ISO 9001

Potwierdza zdolność firmy do konsekwentnego zarządzania i dostarczania produktów oraz usług, które spełniają jakościowe wymagania zgodne z ustawą, a także w stosunku do wymagań klientów.

ISO 14001

Standard jest zapewnieniem, iż organizacja systematycznie zarządza, planuje i wdraża zmiany mające ulepszać zarządzanie procesami wewnątrz firmy. Szczególnie uwzględniając niwelowanie zanieczyszczeń oraz wdrażanie działań związanych z ochroną środowiska.

STANDARD 100 OEKO-TEX®

Jest najpopularniejszym znakiem bezpieczeństwa wyrobów tekstylnych. Produkty posiadające ten certyfikat są wolne od substancji szkodliwych oraz mających negatywny wpływ na stan zdrowia.

GRS Global Recycled Standard (GRS)

Jest międzynarodowym, dobrowolnym, kompletnym standardem produktowym. Potwierdza zgodność zawartości surowców wtórnych, łańcucha dowodowego, praktyk społecznych i środowiskowych oraz ograniczeń dotyczących substancji chemicznych ze standardem zewnętrznym. GRS ma na celu zwiększenie wykorzystania surowców wtórnych w produktach, a w konsekwencji obniżanie oraz eliminację potencjalnych szkód spowodowanych produkcją.

Historia Wendre
1935

Spółdzielnia rolników lnianych otwiera fabrykę w małej miejscowości Vandra w Estonii.

1940

Len, Złoto Północy, jest przetwarzany, a jego długie włókna są eksportowane z dużym zyskiem do Wielkiej Brytanii i Niemiec.

1965

Uruchomiona zostaje oryginalna maszyna IM-1800 do tworzenia nowych włóknin wykładzinowych i lnianych materiałów.

1971

Paryski Pokaz Powietrzny – Mistra trafia na podłogę TU-144, sowieckiego odpowiednika Concorde.

1978

Rynek Mistra rozciąga się od Półwyspu Arabskiego do Karaibów.

1985

Mistra zatrudnia ponad 500 osób w swojej fabryce w Vandra.

1993

Rozpoczyna się produkcja kocy i poduszek. Firma zostaje nazwana Wendre.

1996

Peter Hunt nabywa akcje Wendre i ustala szlaki handlowe w całej Europie.

1998

WenFom, spółka zależna Wendre, wprowadza na rynek linię pianek.

2001

Certyfikacja systemu zarządzania jakością ISO 9001.

2003

Wendre nabywa Bergs Polydyn, Björn Sellen, Bema i Bema Quilting Bedline w Szwecji.

2005

Budowa nowej fabryki w Pärnu. Linie produkcyjne zostały nabyte w Wuxi w Chinach. Certyfikacja systemu zarządzania środowiskowego 14001.

2006

Powstaje nowa fabryka w Polsce, w Kostrzynie nad Odrą, gdzie produkowane są kołdry i poduszki, których głównymi odbiorcami są rynki: niemiecki, austriacki oraz szwajcarski.

2007

Bema Norden AB i Bema Pikowanie AB łączą się w Wendre Scandinavia AB – skandynawską jednostkę sprzedażową.

2008

Wendre GmbH, niemiecka filia sprzedaży zaczyna pracę we Frankfurcie nad Menem.

2009

Stram AB, producent łóżek, dołącza do grupy. Produkcja zostaje przeniesiona do Pärnu w Estonii.

2010

Ernst & Young oraz Estońska Szkoła Biznesu przyznają Peterowi Hunt tytuł Przedsiębiorcy Roku. Wendre otrzymuje coroczną nagrodę Eksportera Roku.

2011

Wendre ponownie wykorzystuje 95% odpadów produkcyjnych, za co otrzymuje coroczną nagrodę Estonian Recycler of the Year. Zakup Style Garden Station AB wprowadzającego meble ogrodowe do portfolio.

2012

Wendre znajduje się na Estońskim Indeksie Zrównoważonego Rozwoju oraz Odpowiedzialności Biznesu.

2014

42010 kocy i poduszek zostaje przekazanych noworodkom w całej Estonii w okresie 2012-2014

2014

Nabycie Tarmel Meble oraz rozszerzenie oferty pościeli o łóżka i materace. Roczny obrót przekracza 100 mln €

2014

Właściciel Wendre kupuje Familon, jednego z największych producentów pościeli i materacy w Finlandii. Sieć sklepów Familon w krajach bałtyckich i Rosji oznacza rozpoczęcie sprzedaży detalicznej.

2015

Powstanie nowej identyfikacji wizualnej Wendre.

2018

Montaż paneli słonecznych w magazynie jednostki produkcyjnej Lina w Estonii. Solarny park dachowy o powierzchni 5940 m² pokrywa potrzeby magazynowania, a nawet rozlewa energię elektryczną do jednostki produkcyjnej.

2019

Rozbudowa Fabryki Lina do najnowocześniejszej jednostki produkcyjnej kołder i poduszek w Europie. Zwiększona zdolność produkcji poduszek +30%, a produkcji kołder +50%.

2020

Wendre przejmuje Geska Bettwarenfabrik GmbH i otrzymuje kompletny asortyment oraz program kołder i poduszek również na rynek profesjonalny, a także umacnia swoją pozycję na rynku DACH